Určitě se i vy kolikrát zlobíte na protijedoucí vozidla, která vás při jízdě v noci osvětlují a to aniž by svítila dálkovými světly. Přemýšleli jste někdy nad tím, jak asi reagují řidiči protijedoucích automobilů na osvětlení vašeho miláčka?
Máte pocit, že osvětlení vašeho vozidla je k ničemu, protože zvečera nevidíte tak, jak byste si představovali? Možná právě kvůli tomu musíte více užívat světla dálková, abyste si lépe posvítili na cestu. Ono to ale nemusí být o mnoho lepší.
hvězdná obloha.jpg
Možná by vám s tímto malým problémem mohly pomoct LED autožárovky, které jsou velmi oblíbené.
Příčin může být ale samozřejmě více. Možná že používáte nesprávné autožárovky, nebo je vina ve vás. Pokud jste již navštívili očního lékaře a zrak nemá žádnou chybičku, pak to bude technickým zázemím vašeho vozidla, týkající se osvětlení.
Jestliže začnete používat LED autožárovky, pak uvidíte, že neprohloubíte. Uvidíte podstatně lépe a ještě navíc nebudete osvětlovat protijedoucí řidiče. Je ale nutné podstoupit seřízení světel. I tohle hraje velkou roli v dobrém vidění. Možná by se vám mohla zalíbit i zdvižená světla, díky kterým uvidíte do dálky bez rozsvícení dálkových světel. Díky správnému seřízení autožárovek uvidíte opravdu skvěle. Dokonce i to, co byste nikdy nečekali.
svítící žárovka.jpg
Nikdy byste neměli zapomínat ani na rezervu, jelikož sady LED žárovek patří k povinné výbavě, takže vozit rezervní LED autožárovky není nic výjimečného. Až opět budete provádět kontrolu všech světelných zdrojů vašeho automobilu, nezapomeňte ani na ty rezervní. Pokud jezdíte dlouho, určitě už jste někdy museli nějakou tu LED autožárovku vyměnit. Nejde o nic složitého. I tyto autožárovky mají svou životnost. Rozhodně se tedy nevyděste, pokud vám přestane svítit světlo. Horší ale bude, pokud vám přestane svítit při noční jízdě. Přestanete vidět nebo dokonce přestanete být viděni. Nebude zbytí a bude důležité provést výměnu i tak. Neriskujte ale nehodu. Zabraňte ji ještě dříve, než k ní bude moct dojít.