Nezařazené

Tasov – Beseda u bigbítu.

Myšlenka pořádat festival vznikla již před dvaceti šesti lety. Skupina místní mládeže se rozhodla uspořádat maličký festival na místní louce věnovaný především bigbítu. Panovala zde velice přátelská atmosféra, a dodnes zde je znát, že nejde o to udělat akci plnou hvězd jen pro peníze, ale nabídnout zajímavé kapely, dobré zázemí a spoustu vyžití pro všechny věkové kategorie. Čím se liší od ostatních velkých festivalů? Stále zde funguje skupina místních, coby základní organizační jednotka. Na jednou z pódií se dodnes odehrává soutěž písničkářů, jejíž vítěz si pak může zahrát na hlavním pódiu.
lidé tančí na koncertě
Jsou zvány skupiny i jednotlivci z naší republiky, ale hojně i ze Slovenska, Polska, Maďarska, různých evropských zemí, ovšem uslyšíte dokonce skupiny ze zámoří. Hraje se tady divadlo, promítají filmy. Pro děti jsou pořádány různé workshopy a celý den jsou k dispozici tety, které si s nimi hrají, malují a tvoří.
Festival je poskládán z mnoha různých žánrů a na své si přijde opravdu každý.
Stanovat je možné zdarma na přilehlé louce. Poblíž protéká i docela čistý potok, který osvěží v parných dnech, na které mají veliké štěstí. Najíst se můžete ve stáncích, jichž není mnoho, na hřišti, kde vyvářejí levně a dobře místní podnikatelé a v hospůdce ve vesnici.
Tedy neváhejte a vypravte se na poctivý jihomoravský festival. Nebudete litovat.
kytarista u mikrofonu
Kdy?
3 – 4. 8. 2018.
Kde se akce odehrává a jak se tam dostanete?
Tasov. Tedy Tasov u Veselí nad Moravou. Místo se jmenuje Topolový hájek. Autem je to nejjednodušší, cesta je ve vesnici dobře označena a parkoviště jsou všude kolem areálu. Vlakem do Lipova, a odsud pěšky. Nebo také autobusem do Veselí a odsud dalším přímo na místo.
A co tam?
Spousta zábavy, dobrého piva a neobvyklých zážitků. Kupříkladu takové moderátory jaké mají zde, opravdu málokde, uvidíte. Nevěříte? Tak se tam vypravte.