Elektro

Vyberte si tu nejlepší rychlovarnou konvici – Z čeho máte na výběr?

Bez rychlovarné konvice by dnes asi žádná domácnost nemohla fungovat. Plánujete právě pořízení nové? Na co se zaměřit a z čeho můžete vybírat? 

Vyberte si tu nejlepší rychlovarnou konvici – Z čeho máte na výběr? 

Dnešní domácnosti by se asi jen těžko obešly bez rychlovarné konvice. Nejenže rychle uvaří vodu na čaj nebo kávu ale díky ní si můžete usnadnit i vaření. Konvice uvaří větší množství vody za chviličku a nemusíte tak na nic čekat a zdržovat se. Pokud přemýšlíte právě nad pořízením nové konvice, určitě budete mít z čeho vybírat. Není totiž konvice jako konvice, z čeho tedy máte na výběr a v čem se jednotlivé konvice mezi sebou liší? 

rychlovarná konvice v kuchyni

Pro rychlou údržbu 

Pokud vám jde zejména o to, aby se váš pomocník v domácnosti i rychle a dobře udržoval, určitě jsou nejlepší plastové nebo nerezové rychlovarné konvice. Plastové patří mezi nejlevnější typy, navíc mohou mít širokou škálu motivů a barev, takže je lehké vybrat takovou, která se vám nejvíce bude hodit do domácnosti a do kuchyně. U plastových rychlovarných konvic ale počítejte i s nižší životností. Nerezové konvice už vydrží o něco déle, jejich design je ale povětšinou jednotný. Velice moderní jsou dnes konvice skleněné, ty jsou průhledné a můžete tak sledovat vodu přímo, když se vaří, což má také velký efekt. 

Údržba je důležitá, každá konvice by se měla pravidelně čistit, tím zvýšíte nejen její životnost, ale také zaručíte, že voda na váš oblíbený nápoj bude čistá a nezávadná. Všichni víme, že v rychlovarných konvicích se často usazuje vodní kámen. To však souvisí s tvrdostí vody, kterou do ní nalíváte. 

nerezová rychlovarná konvice

Dokonalá konvice 

Pokud už chcete něco skutečně extra, máte doma malé dítko nebo máte rádi bylinkové čaje nebo speciální druhy kávy, určitě uvažujte o rychlovarné konvici, která umožňuje regulaci teploty. Můžete si pak sami snadno nastavit teplotu, na kterou se voda v konvici ohřeje. Přesně tak budete vědět, kolik stupňů voda má, což právě oceníte při vaření vody na přípravu kojenecké stravy nebo při přípravě kávy a bylinkových čajů. 

Zvažte i velikost konvice, podle toho, kolik vody chcete vařit. Každá má totiž jiný objem.