Mobil

Jsme rozmazleni dnešními mobilními telefony?

Možná každý si vzpomene na svůj první telefon, samozřejmě každý měl nějaký jiný. Nicméně ještě ne tolik let nazpátek si můžeme zavzpomínat, že telefony byly tlačítkové a málokdo měl možnost si zahrát na něj nějakou hru. Každý určitě zná hru, kterou jsme nazývali „had“, bylo pár lidí, kteří tuto hru měli možnost na klasických tlačítkových telefonech hrát. Nicméně to bylo zkrátka vše, hlavní na těchto telefonech bylo psát sms a samozřejmě volat. Co se týče jako takové zábavy s těmito telefony, bylo například velmi typické, že si lidé své telefony vylepšovali ze vzhledového hlediska. Tedy si různě zkrášlovali kryty a vázali na něj různé zdobení. Dále si možná někdo vzpomene na různá vyzvánění, nicméně to není ani zdaleka tak jako dnes.

Starý a nový mobilní telefon

Pokud tedy srovnáme, jak vypadaly a fungovaly telefony kdysi, asi se nenajde moc lidí, kteří by se rádi k tomuto vrátili. Samozřejmě v té době to bylo něco neskutečného, pokud někdo měl telefon a donesl ho ukázat například do školy, spoustu lidí to nadchlo a chtěli taky nějaký takový, když ho například ještě neměli. Bylo to zkrátka něco nového a zajímavého. Možná se najde pár lidí, co by argumentovalo ohledně toho, že jsme čím dál více takzvaně rozmazlení dnešní dobou a mobily, jak je známe dnes. Každý rok jsou stále nové mobily a vymoženosti, které jsou prezentovány a předhání se tak různé značky, který mobil bude ten daný rok nejzajímavější či nejlepší.

Mobilní telefony

Dle mého názoru samozřejmě o jakousi rozmazlenost jít může, nicméně v jiném smyslu. Technologie se neustále vyvíjí a představa, že by tomu tak nebylo a takto by nové věci nevznikaly, asi by to nebylo moc skvělé. Tím, jak se různé věci vyvíjí, tak se tímto posouváme zároveň i my jakožto lidstvo. Takže ve výsledku ať už jde o jakoukoli malou drobnost, které se týkají nových mobilů a nemusí být zrovna maximálně užitečné, je to stále krok dopředu a tím se i posouváme jako lidstvo, že dokážeme vytvářet stále nové vymoženosti.