Produkty

Schody jsou základem patrového domu

Schodiště musí plnit základní funkce a mají důležitou roli u všech patrových budov. Jejich součástí je také zábradlí, které ho nejen doplňuje, ale také plní bezpečností funkci. Funguje jako podpěra při chůzi dolů a nahoru a také dělá estetický dojem. Kompletní schodiště tak zajišťuje funkci estetickou a také bezpečnostní. Také slouží jako požární schodiště v případě požáru a nesmí nikde chybět, protože jinak by nedopadla ani kolaudace domu, či jiné patrové budovy.

Schody (4)

V dnešní době existuje nespočet schodišť, které si můžete nechat vyrobit a nainstalovat. Mezi nejznámější patří točité schody, nerezové schody a také schody skleněné. Každé z nich má jiné výhody a jinou estetiku. Vždy záleží na tom, kam schodiště umísťujeme a jaký prostor na schodiště v místnosti nebo venku máme.

Točité schody se dále dělí na vřetenové, obloukové, spirálovité a točité schodiště. Každé z nich je trošku jiné, ale podstatu mají stejnou a to umožnit přístup do pater. Pokud budete vybírat vnitřní schodiště, tak se dobře rozhodujte. Schodiště totiž nestavíte na dva roky, ale spíše na celý život a byla by škoda, kdyby se do prostoru nehodilo, nebo kdyby se Vám nelíbilo.

Schody (3)

Schodiště by mělo perfektně zapadat do interiéru domu a mělo by být podobné nábytku nebo vybavení, co v místnosti je. Schodiště by také mělo být dominantou daného pokoje a mělo by oslovit všechny lidi, kteří do místnosti přijdou. Točité schodiště se dává většinou v případě, že je místnost menší a potřebujete ušetřit každé místo. Díky točité variantě zabere schodiště pouze část místnosti a ideálně se tak hodí do menších domků.

Pokud tedy přemýšlíte nad schodištěm, tak se vždy rozhodujte pořádně. Nejedná se totiž o věc, kterou budete hnedka měnit, ale bude s Vámi v domě po celý život. Proto vybírejte obezřetně a nekupujte první schodiště, které uvidíte na internetu.