Podnikání

Pořízení vlastního bazénu

Mít vlastní bazén je rozhodně velký benefit, akorát se to neobejde bez práce a různých součástek. Jednou z nich je čerpadlo, které zajišťuje oběh vody.

Pořízení vlastního bazénu

Pravidelné starosti

Koupání je v létě velmi oblíbená činnost, kterou si užívá během hlavní sezóny nespočet lidí. Můžeme k tomu účelu využít veřejná koupaliště, ovšem zde nemáme své soukromí a klid, protože je tu spousta dalších lidí. Výhodu to má v tom, že větší koupaliště mají různé vodní atrakce, takže si můžeme užívat například protiproudu. Jestliže se koupete často a máte vhodný pozemek, tak můžete zvážit pořízení vlastního bazénu, který budete moci požívat naplno kdykoliv budete chtít a s kým budete chtít. Takto si můžete léta užít ještě více a mít tak hezké vzpomínky. Samozřejmě se dá pořídit i další vybavení jako je zakrytí polykarbonátem a vytápěcí zařízení, čímž se nám koupací sezóna významně prodlouží.

koupání v bazénu

Musíme však pamatovat na to, že do bazénu musíme stále doplňovat potřebnou chemii, udržovat v čistotě filtraci, vysávat dno se stěnami, zazimovávat a další činnosti, takže to není jenom o pouhém koupání.

Filtrační systém

Kdybychom do bazénu napustili jenom vodu a nechali ji stát, tak se časem stane, že se začnou tvořit zelené organismy a ve vodě bude více a více nečistot. Proto musíme zajistit dobré chemické i mechanické čištění. Chemie je důležitá k tomu, aby voda měla požadované vlastnosti. Dále potřebujeme dobrý filtrační systém, ve kterém se zachytí nečistoty a voda bude čistá. Z tohoto důvodu je vhodné použít pískovou filtraci. Kromě náplně s pískem je tu velmi důležité čerpadlo, protože to se stará o oběh vody.

kachnička v bazénu

Ta je jedním směrem čerpaná přes čerpadlo a pískovou náplň. Následně se vrací už čistá a přefiltrovaná zpátky do bazénu. Bez čerpadla to tedy rozhodně nepůjde, přičemž dbejte na to, aby na velikost bazénu postačovalo. V případě poruchy jej nemusíte vyhodit, protože je tu servis bazénových čerpadel servisvirivychan.cz, kdy se Vám na něj koukne specializovaný servis. To Vám může ušetřit peníze a starosti s nákupem nového.