Komoda patří k universálním kouskům nábytku. Můžete ji mít ve své ložnici, v obývacím pokoji, ale klidně i na chodbě nebo je vhodná i do dětského pokoje.

Komoda jako universální kousek do každého interiéru – Jakou zvolit?

Obvykle má každý kousek nábytku své dané místo, komoda ale patří k universálním kouskům, takže se dá umístit v podstatě kamkoliv. Komoda poslouží k ukládání všech věcí, od oblečení až po ručníky nebo ložní prádlo, klidně si do ní ale můžete dát i tiskopisy, dokumenty a jiné drobnosti, které potřebujete vhodně a hlavně přehledně uložit. Komoda může mít různé podoby, nejčastěji jde o hranatý kousek nábytku, může být větší i menší a může být na šuplíky, ale i prosklená nebo s dvířky. Jak komodu vhodně vybrat a kam ji dát?

pexels-photo-5824903

Kam s ní?

Podle velikosti, ale i zvoleného designu se komoda dá umístit v podstatě kamkoliv v domácnosti. Komody jsou praktické, pro větší přehlednost se do nich dají snadno umístit i organizéry například na drobné věci, na bižuterii, organizéry na dokumenty nebo na spodní prádlo. Komody poslouží jako praktické prádelníky stejně jako je můžete využít na uložení tiskopisů, komoda starožitná https://svetpokladu.cz/product-category/starozitny-nabytek/komody-starozitne-zamecke/ v originálním stylu ale může být umístěna i v kuchyni, kde si do ní můžete uložit své nádobí.

Komody vybírejte dle velikosti, není nic horší, než když o nábytek musíte doma zakopávat, široké komody se hodí do prostornějších místností, ale na trhu najdeme i takové, které jsou hodně tenké a hodí se třeba i do chodbiček a předsíní. V komodě je ale především vždycky dost místa, využít se dá prostor na ní, takže pokud ji dáte do obývacího pokoje, můžete si na ni postavit dekorace či fotky.

pexels-photo-7061675

Jaký zvolit materiál?

Komody se často vyrábějí ze dřeva, pokud si přejete mít kvalitu, určitě investujte do masivního dřeva, levnější variantou je pak laminátové dřevo, které ale na první pohled vypadá také moc pěkně. Masivní komody zpravidla vyžadují umístění do větší místnosti, aby designově pěkně vynikla, ty z laminátového dřeva pak ocení tam, kde místo naopak potřebujete ušetřit.

Co se týče samotného designu, do moderního interiéru určitě volte jednobarevné komody s čistými liniemi a nezdobené, pokud ale máte rádi rustikální styl nebo starožitnosti, určitě vybírejte ručně vyráběné, zdobené a malované komody.

Komoda se stane praktickou součástí vaší domácnosti, sami zjistíte, že se do ní vejde opravdu všechno.