Produkty

Ořechy mandle pro každý den

Mandle jsou velkým přínosem pro naše zdraví. Patří mezi tradiční ořechy nejstarší na zemi, které nechybí při pečení a vaření, ani při přípravě dezertů a v posledních letech se s nimi stále více experimentuje, takže je dokonce můžete vidět v receptech na slané pokrmy, saláty či přidané do omáček, polévek nebo pomazánek. Přidávají se samozřejmě do smoothie, do koktejlů, ovesných či dalších kaší, zobat je můžete jen tak nebo z nich vytvořit bohatou a zdravou snídani, když přidáte pár dalších semínek či ořechů a třeba bílý jogurt.

Ocenit je můžeme z výživového hlediska a také z pohledu praktičnosti. Díky široké škále receptů se rozhodně vyplatí mít nějaké doma. Mandle můžete jen tak přikusovat, když není co na zub, když chcete zahnat hlad, ale také když si chcete dopřát vekou porci zdraví prospěšných živin, vitamínů a minerálů.

Nechcete malé balení? Ocenili byste větší? Pak si můžete pořídit rovnou mandle 1kg https://www.nakliceno.cz/mandle/mandle-neloupane-bio-1000g/.

Pokud zvolíte větší balení, rozhodně neprohloupíte, protože se to odrazí na nízké ceně. Velká balení jsou tedy ekonomičtější.

mandle na stromě

A co obsahují? Nyní si řekneme, čím nám tedy mandle mohou být prospěšné. Obsahují velké množství zdravých tuků, vlákniny, sacharidů a bílkovin. Vše potřebné pro naši kondici, zdraví a mysl. Mají vysoký obsah vápníku a hořčíku, který se neustále doporučuje doplňovat. Co v nich ještě najdeme? Další je draslík, železo, zinek a selen. Samozřejmě, že se v nich nachází také vitamíny, například ty skupiny B nebo E. Jsou také zdrojem flavonoidů.

mandle a semínka

A jak je jíst? Nejlépe i se slupkou. V ní se totiž nachází celá řada cenných látek. Takže neloupané a v žádném případě tepelně upravené. Neloupané, neupravené, jedině tak máte zaručenou pestrou škálu cenných živin, vitamínů a minerálů.

Dokážou člověka rychle zasytit a jsou proto vhodným doplňkem i na cesty nebo pro sportovce. Působí pozitivně na zdraví i kvalitu vlasů nebo nehtů.