Nezařazené

Lidé na telefonu

·         Ehm, teď se to moc nehodí
Dříve nebo později se prostě stane, že zavoláte někomu do situace, kdy se to úplně nehodí. A věřte, že ve chvíli, kdy vám to dotyčný zvedne, budete okamžitě vědět, že voláte nevhod. Nemusí to být nutně zrovna sex, i když i tyhle situace se stávají, ale třeba i moment, kdy v pozadí slyšíte nahlas ječící dítě, probíhající partnerskou hádku nebo například zvuk motoru auta. Reakce bývají v tomhle případě nepředvídatelné. Někdo se v klidu omluví a slíbí, že zavolá později, jindy si vyslechnete celou tirádu na téma, kam všude si můžete výhodnou elektřinu nebo nabídku dovolené strčit.
kancelářský telefon
·         Babka povídavá
Obecně se lidé telefonáty z call center snaží vyřídit co nejrychleji, buďto tím, že vám zavěsí, nebo že dostanou, co potřebují. Čas od času ale narazíte i na lidi, co by si povídali klidně i hodiny. Často to bývají ti, kdo jsou osamělí, ale někdy se někdo prostě i jen nudí, a poklábosit si o vývoji cen tarifů mu připadá jako docela dobrá náplň volného času. S tím se pojí ještě jedna věc: občas si vyslechnete i životní příběhy, které byste snad raději neslyšeli. Ale jelikož vaším cílem je navázat osobní vztah s potenciálním zákazníkem, tak jen sedíte, posloucháte a doufáte, že občasné souhlasné zamručení nebo soucitné citoslovce jsou z vaší strany dostatečná reakce.
telemarketing
·         Noční můry
Zejména pokud pracujete jako prodejci, tedy mluvíte s jedním zákazníkem vícekrát, vytvoříte si v hlavě seznam čísel, na která odpovídáte jen s krajní nechutí, a než je vytočíte, nejraději byste si nalili panáka. Kolegové z kójí okolo vás již si navykli spojovat jistá telefonní čísla se skelným výrazem ve vašem obličeji, který kdykoli nasadíte, tak vaše okolí podezřele často odchází na cigaretu, na toaletu, na oběd, popřípadě se mu něco porouchalo pod stolem. Ale chápou vás, oni tento seznam mají v hlavě také.