Produkty

PVC dveře Ostrava venkovní i vnitřní

Plastová okna a dveře se u nás začala objevovat již krátce po sametové revoluci. Od té doby se však technický vývoj materiálů a technologie pohyblivých částí posunuly kupředu a mohou tím pádem být konkurenceschopné výrobkům z kovu či ze dřeva.

zelené dveře

Proč vsadit na plastové dveře a okna

Jsou spolehlivé řadu let – o tom se přesvědčila již řada klientů, kteří vsadili na plastické hmoty pro výrobu okenních rámů a výplní a samozřejmě i pro vstupní či interiérové dveře. PVC dveře Ostrava dodávají na trh řadu variant vícekomorového profilovaného plastu, doplněného hliníkovými prahy, které přerušují u vchodu do domu tzv. tepelný můstek. Dveře jsou vybaveny těsnícím systémem, dobře dosedají a plní svou funkci řadu let v podstatě bez údržby, degradace plastu pod vlivem UV záření i teplotních a vlhkostních změn je minimální a životnost materiálů se odhaduje na cca 50 let. Značnou výhodou je i široké spektrum barev a vzorů, takže není pak problém projektovat řešení přímo na míru dle typu a koncepce samotného objektu.

pvc dveře

Údržba spočívá zejména v udržení čistoty – z technického hlediska nevyžadují Ostrava PVC dveře žádnou údržbu, maximálně je doporučeno občasné mazání olejem kovových hybných částí, ale v zásadě se tímto liší od dveří a zárubní dřevěných, které vystaveny povětrnostním vlivům mohou časem oprýskat a je nutné provést broušení a vrstvu ochranného nátěru.
Plastovým oknům a dveřím je občas vytýkáno, že na nich dobře ulpívají nečistoty, ale vězte, že na jiném materiálu budou ulpívat přibližně stejně. Znamená to tedy občas v rámci úklidu a např. mytí oken spojit práci i s očistou vchodových dveří a okenních rámů. Postačí vám k tomu běžný saponát, anebo ještě lépe – šetrnější prostředek vůči životnímu prostředí i vaší pleti je jedlá soda smíchaná s octem. Soda a ocet velmi dobře rozpouští nečistoty a nezanechává žádný film, jak tomu bývá u některých čistidel.