Produkty

Co bychom měli vědět, než si pořídíme sedací pytel

Ať se nám to líbí, nebo ne, faktem je, že naprostá většina z nás velkou část dne prosedí, ať už doma, v práci či ve škole. I to je důvod, proč máme na výběr z tolika nejrůznějších druhů sedacích nábytků, a proč se vyrábí stále nové. Jednoduše řečeno, vybere si prakticky každý.

Jednou z relativních novinek na našem trhu je pak sedací pytel https://www.beanbag.cz/. V podstatě se jedná o látkový vak, naplněný nejčastěji drtí, avšak použit může být například i rozdrcený polystyren. Tento typ sedacího nábytku si získává mezi lidmi stále větší oblibu, a není divu.

beanbag2

Mezi jeho hlavní výhody patří tvarovatelnost. Jednoduše řečeno, znamená to, že nezáleží na tom, jak na něm sedíte, vždy se vám přizpůsobí. Díky tomu si na něm můžete snadno vytvořit pohodlí, i když sedíte v nezvyklé pozici.

Dalším plusem, který se mnoha lidem líbí, je jeho snadná přenositelnost. Jednoduše řečeno, lze jej velmi snadno přemístit z místa na místo, takže si jej můžete dát tam, kde zrovna potřebujete.

S tím souvisí i velmi snadná skladovatelnost – na rozdíl například od židle jej můžete v době, kdy jej nepoužíváte, snadno dát například do skříně. Nemusíte se tedy bát, že vám bude v domě zabírat místo. To je výhodné, pokud máte například jen malý byt.

beanbag1

To vše jsou samozřejmě velké plusy, avšak neznamená to, že by se jednalo o dokonalý vynález. I sedací pytle mají své problémy, díky kterým skutečně nejsou vhodné pro všechny.

Tím největším je jejich výška – jednoduše řečeno, na běžný stůl z něj nedosáhnete. Samozřejmě pokud na něm chcete sedět při popíjení kávy u nízkého konferenčního stolku, pak to není problém. Nelze jej však použít jako náhradu například kuchyňské židle.

V neposlední řadě pak nelze nezmínit, že rozhodně nepodporuje správné sezení a držení těla. To znamená, že se při dlouhodobém používání mohou zejména u dětí objevit problémy s páteří. A to rozhodně nikdo nechce.

Jedná se tedy o užitečnou věc, pokud je používána správě a s mírou. Avšak, jako u všeho ostatního, i zde platí, že nic se nemá přehánět.