Podnikání

Klíčení semínek? S dobrou výbavou je to hračka!

Klíčení semínek je snad ta nejsnazší zahradnická práce, jakou si jen můžete představit. Ba co víc, to už snad ani není zahradničení, protože k tomu nepotřebujete žádné náčiní, žádné znalosti, a dokonce ani kousek půdy. Vyjma semínek na klíčení, nádoby na klíčení a vody se o všechno ostatní místo vás postará příroda. Takže se jedná o činnost, kterou ocení i všichni ti, které práce na zahradě z rozmanitých důvodů odrazuje. Snazší způsob, jak si vypěstovat bohatou úrodu, už byste našli jen stěží.

asijské jídlo

Možná vás napadne, proč byste měli semena klíčit, když je můžete konzumovat jen tak, syrová. Ano, jsou semena, jako například ořechy, jejichž konzumace lidskému tělu prospívá. Jenže možná budete překvapeni, ale zároveň existují i taková semena, jejichž konzumace je pro lidské tělo naopak zátěží. Semena totiž před trávením chrání odolné semenné obaly. Ty mohou dokonce vylučovat jedovaté látky, které brání jejich strávení. A navíc, mnoho cenných látek se vytvoří až poté, co rostlina začne klíčit a rozběhne se proces fotosyntézy.

Takže pokud chcete mít jistotu, že ze semínek získáte opravdu to nejlepší a nebude vás z nich naopak bolet břicho, dopřejte jim trochu času a vody – vyplatí se to.
klíčení na vatě

Jak klíčit semínka?

Jak již bylo řečeno, bude se vám k tomu hodit vhodná nádoba na klíčení, voda, a semínka, ty jsou naprosto nezbytná. Nádobu můžete volit libovolně podle svých možností a potřeb, ale měli byste vědět, že existují speciální chytře vymyšlené nádoby na klíčení, díky kterým bude celá věc hračka.

Jsou totiž navržené tak, abyste s nimi mohli pěstovat i několik druhů klíčků najednou a manipulace s nimi byla jednoduchá. Zvláště prolévání klíčících rostlinek vodou bude díky těmto nádobám velmi efektivní. Navíc, speciální sklenice a misky zajistí vašim rostlinkám maximální přísun světla, a vnitřní prostředí udržují optimálně vlhké a teplé zároveň.

Tak už neváhejte a pusťte se do akce i vy!