Nezařazené

Domácí projektory

Ano, po vysoce kvalitním obrazu v televizi již zbývá jen projektor. I zde, jako v každém jiném zboží jsou velké rozdíly. Tedy jak v ceně, tak i ve kvalitě promítaného obrazu. Pokud chcete to nejlepší, co je v současnosti na trhu, sáhnete si řádně hluboko do kapsy. Pokud vám stačí průměr, nepůjdete po jeho koupi žebrem, ale levná záležitost to také nebude. Ty nejlevnější si pak koupíte z výplaty. To, že je pak možná vyhodíte z okna je víceméně jasné.
promítačka diapozitivů
Abyste se mohli alespoň v základu orientovat, tak letos (polovina roku dva tisíce devatenáct) je zatím nejlevnější kousek okolo sedmi tisíc. Pozor! Nezabýváme se zbožím z bazaru, či slevových akcí. Tam můžete koupit stroj klidně za polovinu, ale silně se to nedoporučuje. Nevíte, kdo jej měl předtím a čím vás přístroj zaskočí. Může vás čekat velmi nemilé překvapení.
Střední třída se pohybuje kolem patnácti tisíc. Zde se i prodává nejvíce zboží, protože je to takový příjemný kompromis. Všeobecně lze projektory z této řady jen doporučit.
No a pokud na to máte, rozbijte prasátko a můžete jít pro vyšší třídu. Zde se budeme pohybovat v částkách kolem čtyřiceti tisíc, za třicet pět se však dá též pořídit velmi slušný přístroj.
moderní promítačka
Na co se při nákupu zaměřit?
Především je to rychlost, méně, než 24 p je sice koukatelné, ale pokud chcete opravdu to nejvyšší…
Dívejte se na lampu a její životnost. Osm tisíc hodin v eco modu je tak akorát.
To, co si povezete domů by mělo mít „označení“ Home Cinema a měl by podporovat širokoúhlé rozlišení ve Full HD nebo i 4 K. Také podpora stran 21:9 nebo alespoň 16:9 by měla být samozřejmostí.
Pohlídejte si promítací vzdálenost, jen vy sám víte v jak velké místnosti budete přístroj mít.
Další důležité věci jen ve zkratce. Nutno se ptát na rozlišení, a hlavně technologii promítání. Jsou tři druhy LCD, DLP a LED. Každý má své klady a zápory.
Přeji vám šťastnou ruku při výběru.