Když se nad tím zamyslíme, není bydlení u rodičů v případě dospělých dětí zrovna optimální. Někdy to nedělá dobrotu, a někdy to naopak dělá až takovou dobrotu, že jsou podobní mamánci svému okolí k smíchu nebo k pláči. A bydlení někde v podnájmu nebo v pronajatém bytě také nemusí být zrovna dokonalé, a to jednak proto, že se tu zbytečně přeplácejí docela velké peníze, a jednak i proto, že tu může být nájemník obvykle jenom dočasně, do doby, než si majitel takového objektu usmyslí, že tam chce mít někoho jiného, případně že tam už nikoho mít nechce, po čemž následuje i naprosto nedobrovolné stěhování.

eura bankovky

Je tedy naprosto logické, že si lidé pořizují své vlastní domy nebo byty. Chtějí mít bydlení, které je jejich, které mohou užívat podle svých představ a ze kterého je nikdo nevystrnadí. Někdo si koupí svůj vlastní příbytek za naspořené finanční prostředky a někdo třeba i na hypotéku.

Jenže co ti, kteří po vlastním bydlení rovněž touží, ovšem našetřeno nemají a hypotéku na soukromý objekt také neseženou, obvykle kvůli nedostatečným příjmům, ze kterých by nedokázali splácet?

pět stovek

Těm může přijít vhod třeba i nebankovní hypotéka na družstevní byt. Jistě, nejde tu o koupi daného bytu jako takového, což činí družstevní bydlení ve srovnání s tím soukromým poněkud nevýhodným, ale přesto jsou si obě tato bydlení poměrně dost podobná a ten, kdo se spokojí s tím, že bude vlastnit namísto svého příbytku jenom určitou část celého družstevního objektu, určitě nemá důvod družstevním bytem pohrdnout.

Zejména když si uvědomíme, že se takové družstevní byty prodávají levněji než byty do soukromého vlastnictví, a proto si je může dovolit mnohem více lidí, včetně těch, kteří by neměli naději získat ani klasickou hypotéku.

Stačí tu zastavit nějakou nemovitost a nebankovní společnost člověku určitě na zmíněný družstevní byt půjčí. Tady to na rozdíl od bank jde. A člověk má kde bydlet.