Ekonomika

Jak nejlépe zařídit dětský pokoj pro dítě každého věku?

Děti jsou světlem a láskou našeho života. Jako rodiče jim musíme poskytnout vhodnou stravu, dobrou výchovu a co nejlepší domov, ve kterém mohou vyrůstat. To zahrnuje i jejich osobní prostor, se kterým si často neví rady ani profesionální designéři interiérů. Návrh dětského pokoje https://bydesign.cz/detske-pokoje/ skutečně není jednoduchý a nejlepší je, když se s odborníky alespoň poradíte. Existuje ale pár věcí, na které nesmíte zapomínat.

Dívka dětský pokoj

Komplexní místnost

Tento pokoj je většinou velmi odlišný od všech ostatních v době nebo bytě. Musíte v něm totiž zkombinovat hned několik pokojů: ložnici, pracovnu a hernu. To rozhodně není jednoduchý úkol. Ideální je, když je vše rozdělené do jednotlivých zón. Je pochopitelné, že v malém prostoru nemáte příliš mnoho možností, ale dnes můžete zakoupit i nábytek, který vám ušetří spoustu místa a budete moci prostor rozdělit do jednotlivých sekcí, které budou mít svůj účel. Můžete mít např. postel (nahoře) a pracovní stůl (dole). Tím si ušetříte místo, které můžete věnovat hraní nebo knihovně.

Student postel čtení

Nezapomínejte věci měnit

Stejně, jako se vyvíjí vaši potomci, by se měl měnit i jejich prostor. Postupně budou mít zcela jiné požadavky, potřeby, zájmy i vkus. To všechno by se do interiéru promítnout, aby jim neustále vyhovoval. Batole rozhodně potřebuje jiné vybavení než předškolák, teenager nebo student střední či vysoké školy. Myslete na to a počítejte s tím, že budete pořizovat nové vybavení a dekorace každých cca 5 let.

Z tohoto důvodu je skvělé zařídit základní nábytek (postel, šatní skříň), podlahu a barvu stěn, abyste je nemuseli měnit, protože se jedná o finančně náročné produkty, které budete muset měnit každých několik let. Zůstaňte variabilní, aniž byste zničili své bankovní konto a uvidíte, že budete velmi spokojení všichni. Nechte se řídit svým potomkem a nezapomínejte na osvětlení, protože to hodně lidí opomíjí. Ideální je centrální osvětlení a k tomu velká nebo menší lampa u stolu nebo postele.