Produkty

Zajímavé rady pro vybavení ložnice

Ložnice společně s koupelnou patří bezesporu mezi nejintimnější části interiéru. Neznamená to však, že bychom jim měli věnovat o to méně pozornosti. Spíše naopak. Je to právě ložnice, ve které strávíme přibližně jednu třetinu života a tak dlouhou dobu jistě nechceme strávit v prostředí, kde se nebudeme cítit dobře. Ložnice si zkrátka naší péči zaslouží a neznamená to jenom výběr kvalitního lůžka.

světlý interiér

Naše tělo i mysl potřebuje místo, kde si bude moci po náročném dni odpočinout a nabrat nové síly do dalšího dne. K tomu ale potřebuje to správné prostředí. Rozhodně nestačí pouze zdravotní matrace, krom spánkové hygieny náš spánek ovlivňuje i mnoho dalších faktorů, které bývají často opomíjené. Materiály nebo barvy působí na naší kvalitu spánku stejně jako kvalitní matrace.

moderní ložnice

Do ložnice se nehodí příliš výrazné barvy, které pomáhají stimulovat náš mozek a pobízet ho k aktivitě. Ba naopak, ideální volbou jsou světlé odstíny hnědé, béžové nebo bílé.

Rozměry lůžka pro ten nejkvalitnější spánek

Krom vzhledu postele bychom měli dbát i na další faktory, které by měli náš konečný výběr ovlivnit. Pokud dáváte přednost klasické posteli s čelem a pelestí, vybírejte takový rozměr, který bude přibližně o 50 cm delší, než vy.

Pro dvoulůžko počítejte s rozměry 180×200 cm, kde se plnohodnotně vyspí dvě dospělé osoby. Skvělou volbou je i dřevěná postel 140×200 cm, která najde uplatnění hlavně v prostorech, kde se počítá každý centimetr.

Dekorace volíme s rezervou

Ložnice je osobitý prostor, který můžeme pomocí doplňků dotvořit k naší dokonalosti. Zároveň je to ale prostor určený k odpočinku a tak se budeme řídit pravidlem: Všeho moc škodí! Interiér bude působit útulnějším dojmem díky zarámovaným obrazům a fotografiím, lucerničkám, aromalampám nebo svíček. Bílé stěny můžete ozvláštnit tapetou v přírodním dekoru, která prostor oživí.