Podnikání

Udělejte si pořádek ve vlastním sklepě


Když navštívíte vaše přátele, co obývají rodinný dům na venkově, a budete společně sdílet své soukromí v obývacím pokoji, můžete nabýt dojmu, že se tu žije mnohem klidněji a komfortně, a že tu také tito lidé mají neustále uklizeno a čisto. Mají-li pozitivní vztah k čistotě a pořádku, takto to opravdu může fungovat prakticky neustále, ovšem v některých rodinách se přece jen chybička může vloudit. Nemáme tím v úmyslu zkoumat veškeré obytné prostory, a bodově je hodnotit z hlediska úklidu, ovšem rádi bychom nyní zaměřili pozornost na sklepy a sklepní kóje.

úroda zeleniny

Stává se, že tu namísto přehledu objevíte chaos a řadu nedostatků. Může se to bezprostředně týkat každého, kdo pěstuje na zahradě ovoce, zeleninu, a třeba i brambory. Tyto komodity se ve sklepích ukládají zejména do dřevěných beden, a to je právě ten problém, protože dřevo rychle stárne, rádo nasákne vodou a vlhkostí, potáhne se plísní, a to se pak projeví na skladovaných plodech. Dřevěné bedny se také obtížně zajišťují proti pohybu, ve více vrstvách na sobě jsou poměrně vratké a stačí jen letmé postrčení do stohu beden, a už se řítí k zemi. Vyměňte raději dřevěné bedýnky za plastové přepravky.

úroda brambor

Výrobce plastových obalů včetně stohovatelných beden se soustředil na to, aby ručil za zdravotně nezávadné výrobky, jejichž pevnost a stabilita konstrukce předčí dřevěné konkurenty. Stohovatelné boxy se zhotovují z polypropylenu, tedy potravinářského plastu, do něhož se balí i chléb a pečivo. Polypropylen je dostatečně pevný a snadno se udržuje v čistotě, proto může být vaše veškerá úroda nejen v bezpečí, ale bude uložena přehledně, což přispěje i k lepšímu pocitu ohledně vaší práce.

V plastových přepravkách se vám také bude lépe prodávat vaši úrodu ve formě přebytků na tržnici, v plastových stohovatelných bednách budou jablka, brambory nebo melouny vypadat mnohem lépe, což také spíše přitáhne pozornost zákazníků, než kdyby šlo o zašpiněné a popraskané nebo plesnivé dřevěné krabice.