Online

Nenechte si pokazit večer únikem vody do zdiva


Chystáte s přáteli malý večírek a nakupujete suroviny pro výrobu občerstvení a už se těšíte, až všichni dorazí, jenže po příchodu domů vás neočekávaně přivítá mokrá mapa na zdi? Někteří lidé by zpanikařili a večírek odvolali, dali by každému na vědomí, že kvůli havarijní situaci není možné akci uspořádat, a přitom to tak vůbec být nemusí. Klidně se můžete bavit, jako by se nic nestalo, jen přenecháte tuto starost odborníkům.

vodovodní kohoutek

Instalatérské firmy řeší tyto situace jako standardní, není to nic neobvyklého a nemusíte mít obavy, že by se kvůli tomu bouralo zdivo a stěhoval z místností nábytek. Využívá se k tomu moderních metod, jimiž jsou akustické tyče Hykron a technologie formovacího plynu. Detekce úniku vody tedy probíhá bez stavebního zásahu, a vaše oslava nemusí být nutně odvolávána, samozřejmě pokud voda neuniká přímo tam, kde se zdržujete, a neovlivňuje tím vaše další plány.

instalatérské pomůcky

Je-li únik vody zaznamenán například v suterénu, v garáži nebo v ložnici, kde se oslava konat nebude, ponecháte instalatéry provádět svou práci a pouze dohlédnete na to, aby vaši hosté setrvali v poklidu bez obav, že se tu brzy rozjede tlukot pneumatického kladiva. Instalatéři k těmto havarijním situacím vyjíždí prakticky nepřetržitě, to znamená, že zjistíte-li únik vody mimo jejich obvyklou pracovní dobu, například v sobotu nebo o všední den večer, pouze zavoláte linku nonstop servisu, a popíšete vzniklou situaci. Instalatéři většinou k havarijním situacím přijíždí do hodiny, nenechají vás tedy příliš dlouho čekat.

Na jedno úskalí vás ale přece jen upozorníme, a sice na možnost průniku vody do elektroinstalace. Proto byste měli alespoň zpočátku pro jistotu vypnout hlavní jistič pro zásuvkové a světelné okruhy a vyčkat příjezdu instalatérů, s nimiž dohodnete další postup, a také zjistíte, jak se bude závada řešit, a do jaké míry jí budete omezováni.