Podnikání

Proč volit splitovou klimatizaci

Dostupná cena – ceny klimatizací byly před dvaceti, třiceti lety tak vysoké, že představovaly vhodné řešení zejména pro větší firmy se zajištěným obratem. V domácnostech se vyskytovaly zřídka, ale dnes se situace mění a ceny klesají. Tyto technologie jsou v současné době přístupnější i široké veřejnosti.

klimatizace v bytě

Energetická náročnost – první, co vás bude zajímat, je cena a montáž klimatizace v Praze, to druhé pravděpodobně náročnost z hlediska samotného provozu. Některé moderní invertorové systémy se mohou pochlubit energetickým štítkem s označením A+++.

Hlučnost – lidé, kteří mají neblahou zkušenost s přenosnými klimatizacemi, možná na tyto technologie obecně zanevřeli. Může za to především jejich značná hlučnost a nízký výkon. Hluk přenosných zařízení je natolik velký, že přispívá k chronickému stresu a depresím, a pokud chcete chladit místnost i v noci, tak se pravděpodobně vůbec nevyspíte. Splitové klimatizace však téměř neslyšíte, hlučný kompresor se nachází venku mimo byt.

ovladač klimatizace

Chlazení a topení – v parném létě vás příjemně chladí, na jaře a na podzim přitápí – to se hodí hlavně v městských bytech, kde topná sezóna začíná až při velmi nízkých venkovních teplotách a v mezidobí, kdy je venku už relativně chladno, a kdy vám centrální kotelna ještě teplo nedodává, si nemáte v bytě čím přitápět. Klimatizaci samozřejmě využijete i v rodinném domě nebo na chalupě, záleží na vašem rozhodování ohledně úspory nákladů versus pohodlí.

Pravidelná údržba – vzduchotechnika by měla podléhat pravidelným kontrolám (revizím) a čištění. Uvnitř rozvodů se může usazovat prach a další nečistoty a spolu s vlhkostí to může přispět k rozmnožování plísní, hniloby a nežádoucích bakterií. Kontrolovat by se měla i samotná technika z hlediska provozuschopnosti a rovněž kvůli bezpečnosti, zejména elektrické instalace.