Produkty

Desatero o dřevěných pergolách


Přispívají k uzemnění – čím déle se pohybujeme v blízkosti zemského povrchu, tím lépe. Více tu proudí energie z okolní přírody, je tu ionizovaný vzduch zdraví prospěšnými zápornými ionty a můžeme se tu procházet i naboso, což vám doporučí nejeden ortoped.

pergola a hrozny vína

Zvětšují obytný prostor – pod pergolou v Pardubicích i v jiných městech či obcích tráví lidé spoustu času od jara do podzimu, za pěkného, teplého počasí. Jsou vzdušné, ideální pro relaxaci, odpočinek a meditaci u kávy a čaje. Můžete tu poobědvat nebo přivítat slunce za ranního rozbřesku.

Mají je rády děti – vaše ratolesti si tu zajisté velmi rády budou hrát s kamarády karty a deskové hry, sestavovat stavebnice, malovat, modelovat z plastelíny a být v kontaktu s domácími zvířaty. Děti milují různé skrýše a pergola jim to může rovněž umožnit.

Můžete tu nejen relaxovat, ale i pracovat – práce na počítači anebo různé drobné manuální práce vám tu půjdou možná lépe, než doma. Lépe tu proudí čerstvý vzduch, takže možná nebudete potřebovat ani žádnou kávu jako vzpruhu.

vinná réva na pergole

Dřevo stěží překonáte jiným materiálem – vsadíte-li na hliník, půjde o moderní, ale strohou, chladnou a odtažitou konstrukci. Dřevěný masiv bude svým přirozeným vzhledem a kresbou letokruhů ozdobou vaší parcely.

Dřevo si dobře rozumí s pnoucími rostlinami – popínavé rostliny na hliníkové pergole nevypadají zrovna přirozeně, zatímco s dřevěnou vytváří harmonický soulad. Mohou to být keříky růží, břečťan, asarina, krásnoočko, loubinec nebo touleň.

Dlouhá životnost, snadná údržba – nevyžadují žádnou složitou údržbu a každoroční nátěry, stačí je pouze omývat od prachu a nátěry provádět jen jednou v průběhu několika let. Životnost těchto výrobků jde do desítek roků.

Hodí se i k mobilním dřevostavbám – dřevostavba a pergola ze dřeva mohou spolu ladit v kontrastních odstínech povrchové lazury, nebo se můžete pokusit trefit shodný odstín. Každopádně je obojí zhotoveno z dřevěného masivu, tedy ze shodného materiálu, takže tím nevznikne jev, zvaný „pěst na oko“.

Dají se zastřešit – pergolu lze mnoha způsoby pokrýt střešní krytinou, nebo ji ponechat otevřenou. Rozhodnutí je jen na vás.