Nezařazené

Proč nakupovat oblečení v second handu?

Mnoho lidí má second handy zažité jen se špatnou finanční situací, kdy někdo nemá na nové oblečení. Případně, že second handy využívají maminky pro oblečení na malé děti, protože z něj stejně rychle vyrostou.
Neměli byste však nad oblečením z druhé ruky ohrnovat nos. Spousta second handů již představuje stylové obchůdky butikového typu, kam míří stále více lidí. Jsou „second handy“, které se i vyloženě zaměřují na přeprodej luxusních značek.
vzorované košile
Proč stále více lidí v těchto obchodech nakupuje oblečení?
Minimalismus a udržitelné oblékání
V posledních letech je neustále omílaným pojmem minimalismus. Minimalismus celkově v životě, vybavení domácnosti, i v oblékání. Doporučuje se sestavit si šatník z méně kousků, které jsou dobře kombinovatelné a nadčasové. Aby vám takový šatník vydržel několik let, což je cílem, je samozřejmě vhodné, aby takové kusy oblečení byly velmi dobré kvality. Pokud byste si kupovali vše nové, byla by to asi velmi vysoká částka.
Kromě toho, pokud se snažíte žít udržitelně a zodpovědně vůči přírodě a svému okolí, nakupování v second handu je skvělá volba. Je třeba si uvědomit, že oděvní průmysl zatěžuje životní prostředí a mnoho rozšířených řetězců s módou vyrábí své oblečení v zemích, kde je šijí zaměstnanci za velmi špatných podmínek.
oblečení na figurínách
Kombinovat nové se starým
Je módním trendem, zkombinovat nějaký luxusní značkový kousek se second handovým. Vezměte si například nový značkový kabát a k němu objevte v second handu kabelku – například vintage úlovek! Originalita zajištěna!  
Co tam příště objevím?
Vyrážet za novými úlovky se může stát určitou vášní. Procházíte nové zboží a těšíte se, zda objevíte mezi zbožím nějaký poklad! Opravdu lze často objevit kousky velmi dobrých značek za zlomek ceny. Pokud budete mít štěstí, můžete objevit nějaké oblečení či doplněk dokonce nenošený!