Produkty

Proč se tak často využívají kamenné obklady venkovní?

Asi každý z nás chce, aby jeho domov byl co nejhezčí. Pokud máte pouze byt, pak to není tak náročné, avšak pokud vlastníte dům, ať už činžovní či rodinný, víte, že to není zrovna jednoduchá záležitost. Je totiž důležité, aby si zároveň zachoval veškeré své funkce.

Samozřejmě je potřeba vzít v úvahu také praktické záležitosti, jako je čištění. Je totiž jasné, že fasáda domu se časem zašpiní. V tomto je nejvíce ohrožena spodní část, kde ji poškozují jak vandalové, tak i výfukové plyny a jiné zplodiny z projíždějících automobilů.

obkladkamen4

Je tedy pochopitelné, že chceme mít možnost, jak právě tuto část v případě potřeby snadno vyčistit, avšak aby přitom zároveň dobře vypadala. Řešením pro mnohé lidi je použít kamenné obklady venkovní. V podstatě se jedná o kamenné obložení spodní části fasády.

Stačí se jen při procházce rozhlédnout, a zjistíme, že jej skutečně najdeme na mnoha domech. A je to jen pochopitelné. V současné době je to nejlepší řešení, samozřejmě pokud použijeme vhodný materiál. Nejčastěji je využívána břidlice či žula, právě pro své vlastnosti.

obkladkamen1

Je totiž pravdou, že jejich čištění je mnohem snadnější než u klasické fasády. Není potřeba volat specializovanou firmu, s pomocí komerčně prodávaných přípravků to zvládne i majitel sám. A snadné čištění není jediná výhoda, kterou kamenné obložení nabízí.

Mimo jiné také zpevňuje fasádu domu, což je velmi výhodné. Stačí si jen uvědomit, že je po celý den vystaven menším otřesům způsobeným projíždějícími automobily. Je to tedy možnost, jak prodloužit jeho životnost a především zvýšit bezpečnost. A ta je zvláště u paneláků a jiných činžovních domů velmi důležitá.

Samozřejmě je nutné počítat s tím, že tato úprava bude něco stát, a zdaleka ne každý je ochoten tyto peníze obětovat. Věřte ale, že se to v dlouhodobém horizontu rozhodně vyplatí.