Produkty

Kvalitní víno pro kvalitní život – Víte, proč je dobré pít denně sklenku vína?

Trápí vás špatná nálada, jste ve stresu a chcete posílit své zdraví i imunitu? Dejte si denně skleničku vína! Zní to jednoduše? Ono to ale skutečně funguje.

Kvalitní víno pro kvalitní život – Víte, proč je dobré pít denně sklenku vína?

I když je víno alkoholickým nápojem, může mít na naše zdraví velmi dobrý vliv. Nic se nemá ale samozřejmě přehánět, je nutné si uvědomit, že i víno může mít blahodárné účinky na naše zdraví, jen v případě, že ho pijete v malé míře. I když se obecně tvrdí, že je nejlepší pít víno červené, není tomu úplně tak. I bílé víno prospívá zdraví. Víte, proč si dát denně kapku vína a jaké benefity vám tento nápoj přinese?

pexels-photo-2954924

K jídlu i proti stresu

Víno je oblíbeným nápojem podávaným k masovým pokrmům, k sýrům či uzeninám. Při vhodné kombinaci s potravinami vynikne jeho chuť, což může být jistě zajímavý kulinářský zážitek. Víno ale není jen nápojem, u kterého si můžete vychutnat dobré jídlo. Pomáhá odbourávat stres a zaručí vám dobrou náladu, určitě je lepší dát si deci vína, než sníst tabulku mléčné čokolády na nervy. Jak ale víno pomáhá jinak? Ve víně se nachází třísloviny, zejména červená vína jich mají hodně a tyto látky mají antibiotické a antivirové účinky, posilují imunitu a ulevují nám při nemocech a při projevech nachlazení. Pokud hledáte kvalitní víno s vysokým obsahem tříslovin, zvolit můžete například odrůdu Merlot.

Bílé víno na očistu

Zatímco červená vína jsou hutnější, bílým vínům se přisuzuje lehkost. I bílá vína mají dobrý vliv na naše zdraví a díky fenolickým látkám chrání například plíce. Pokud si rádi dáte jednu nebo dvě cigaretky, určitě si k tomu nalijte dvě deci bílého vína. Látky, které jsou v něm obsažené, totiž ulevují plicím a napomáhají je očistit od škodlivin, které cigaretový kouř obsahuje.

pexels-photo-1123260

Dvě deci vína denně si ale můžete dát i z jiných důvodů. Červené víno například prokazatelně ochraňuje srdce a cévy i tepny, navíc nás chrání i před rakovinotvorným bujením, které v těle může propuknout. Víno se doporučuje pít i jako prevenci před Alzheimerovou chorobou, infarktem nebo cukrovkou. A na závěr něco hodně příjemného, víno vám pomůže zlepšit i sexuální život a v tomto ohledu pomáhá hlavně ženám.

Že máte hned chuť na jednu skleničku? Opravdu, ale zůstaňte jen u jedné sklenky denně a dávkování si rozhodně nezvyšujte. Spíše byste si uškodili.