Nezařazené

Kdy Sildenafil bez receptu nahradit adaptogeny


Slyšeli jste už někdy o Viagře nebo Sildenafilu bez receptu? Jsou to přípravky zhotovené v laboratoři, a indikují se na problémy s erekcí. Je tu však jeden zásadní problém, vlastně dva. Ten první tkví v tom, že neřeší příčinu onemocnění, prostě velmi podobně, jako mnoho léků z lékáren. Zabývají se pouze odstraněním či zmírněním cílových symptomů. A druhý problém se týká vedlejších účinků. A ty jsou někdy tak závažné, že lékařský předpis má skutečně smysl.

srdce na zdi

Jestliže se zaměříme na hledání příčiny slabé erekce, dojdeme k docela zajímavému zjištění, že s erektilní dysfunkcí úzce souvisí stresové chování. Stres je vlastně takový indikátor našeho životního stylu, a je-li v něm stresu příliš mnoho, začne se to brzy projevovat v mnoha oblastech, kam patří i sexualita. Vystresovaný muž pak není schopen erekce, anebo ano, ale krátkodobé, přerušované a nestabilní. Erekce je zdánlivá maličkost a může vám připadat, že jí přece lze dosáhnout snadno, prostě se vzruším, a je to, jenže ono to takto právě nefunguje. Ve hře je mimo jiné testosteron, a ten se při stresu téměř netvoří, tělo je vyburcováno k adrenalinovému výkonu dle známého pravidla „bojuj nebo utíkej“.

milenecký pár

Chcete-li tedy řešit problémy s erektilní dysfunkcí, musíte začít cíleně jeden po druhém stresovém vlivu strkat do pomyslného odpadkového koše, ale pokud jste již pod tlakem a stresové hormony vás ovlivňují, nebude to snadné. A právě proto jsou tu na pomoc bylinky, které znaly již starověké civilizace. Říká se jim adaptogeny a možná jste již zaslechli o Ženšenu nebo Kotvičníku zemním.

Adaptogeny pracují v těle tak, že udrží hladinu stresových hormonů na uzdě, aby se nerozpínaly, a posílí vytváření testosteronu. Ten je pak zásadním činitelem pro podporu typicky mužských vlastností, jako je svalová síla a výdrž, schopnost plnění penisu krví (erekce), ejakulace spermatu nebo projev typického mužného hlasu.