Produkty

Jak připravit zahradu na parné léto?

Nejenom trávník ale i rostliny a květiny vyžadují zvláště v letních měsících speciální péči. Víte jako se o samotný trávník nebo jednotlivé druhy rostlin postarat?

zelená tráva

Zahrada bez udržovaného trávníku nebude nikdy vypadat dobře, proto by pro nás měla být péče o zelený porost prioritou. Zvláště v posledních letech teploty v letních měsících šplhají enormně vysoko a na srážky čekáme jako na smilování. V takových případech je nejlepší trávník pokropit vodou, půda je velmi vyprahlá, proto může trvat i několik minut, než se voda vsákne do půdy. Pokud trávníku nebudete věnovat potřebnou péči a srážky budou minimální, dříve nebo později ztratí svou přirozenou barvu, začne usychat a žloutnout.

Trávník je potřeba také udržovat. V teplých letních měsících bez dostatku vláhy, ale tráva příliš neroste. Delší travnatý porost rozhodně nebude na škodu, ba naopak se v něm bude déle držet voda. V létě je tak ideální sekat trávník maximálně jednou týdně.

Krom trávníků potřebují pravidelnou péči i květiny, rostliny či zahradní dřeviny. Důležitá je hlavně pravidelná zálivka, ostatně stejně jako je tomu u trávníku. V letním období začíná dozrávat také většina ovoce a zeleniny. Konečně se tak po dlouhých měsících čekání a péče dočkáte zaručené odměny v podobě šťavnatých plodů.

I zelenina a ovocné keře či stromy potřebují pravidelnou zálivku, jedině tak se můžeme dočkat velkých a sladkých plodů. Zalévání by se však mělo provádět pouze brzo ráno nebo večer, kdy už nejsou rostliny tak rozpálené. Teplotní šok totiž není pro rostlinu nic příjemného.

dítě v teepee

Myslet bychom měli i na své ratolesti, které na zahradě tráví také spoustu času. Je důležité je ochránit hlavně před prudkým sluníčkem, které není pro dětskou pokožku zrovna ti pravé. Pomoci mohou nejrůznější zahradní domečky, dětské teepee nebo postavený stan.