Vztahy

Chybí vašemu vztahu důvěra? Můžete ji zkusit znovu vybudovat nebo ze vztahu odejít!

Důvěra je ve vztahu tím nejdůležitějším a všichni víme, že bez ní prostě vztah nemůže fungovat. Pokud jeden z partnerů důvěru v druhého nemá, je to zlé. 

Chybí vašemu vztahu důvěra? Můžete ji zkusit znovu vybudovat nebo ze vztahu odejít! 

Máte se rádi, ale přesto vztah skřípe? Ani ta největší láska na světě nemůže obstát, pokud ve vztahu chybí důvěra. Věčné podezírání, sledování, zákazy nebo čtení zpráv v mobilu partnera, to všechno může vztah přivést do záhuby. Možná, že ale ještě není všechno ztracené, zkuste si důvěru ve vztahu znovu zbudovat, třeba na to ještě není pozdě. Jak to udělat a na co se musíte ve vztahu zaměřit, pokud se důvěra vytrácí? 

nedůvěra ve vztahu

Otevřete se 

Pokud chcete, aby vám vztah fungoval, musíte si důvěřovat a hlavně musíte být před partnerem maximálně otevření. Nikdy nic nezatajujte, pokud se totiž něco provalí, důvěra se neobnoví a třeba v tom budete zcela nevinně. Někdy totiž mají lidé tendence zatajovat i zdánlivé maličkosti, ať už z minulosti nebo z přítomnosti. Prostě člověku někdy přijde jednodušší lhát nebo něco zatajit, než to říci otevřeně. Jenže právě z takových maličkostí a nedorozumění se nakonec může vyklubat opravdu velký problém. Tak si na to dávejte pozor a své polovičce raději říkejte všechno, když nebudete mít co tajit, nemusí vám potom partner nedůvěřovat. 

zlomené srdce

Dělejte malá gesta 

I za pomocí maličkostí se důvěra buduje. Pozor si dávejte i na poznámky, na hlídání mobilního telefonu a podobně, jakmile partner má podezření, že mu něco chcete tajit, zaměří se na to a bude nedůvěřivý. Je třeba si uvědomit, že ve vztahu si musíte věřit, kdykoliv a neustále. Lásku si můžete projevovat jakkoliv, ale pokud ten druhý bude mít pořád v hlavě nějakého brouka, nemůže to nikdy být úplně dobré. Snažte se i o problémech mluvit, vysvětlujte si, co vám vadí a pokud se problém zvrtne, zkuste vyhledat párovou terapii. 

Nikdy ale nemůže vztah dvou lidí bez vzájemné důvěry fungovat, pokud máte doma žárlivce, co by vás nejraději stopoval na každém kroku, dělám vám scény, tajně vám prohlíží telefon a činí to pořád dokola, asi už záchrana neexistuje. Je lepší ze vztahu odejít, než se trápit, i když jste se o změnu snažili.