Děti

Ano nebo ne dítě?

Rodičovství patří k poslání mnoha žen. Je to rozhodnutí, které Vám do základu změní celý život. Existují nějaké otázky, na které si předem zodpovědět? 

Založení rodiny patří mezi standardy života. Ze sociálního hlediska je to věc pro, kterou jsme určení a která se od nás očekává. Rozhodnutí mít dítě je velmi důležité rozhodnutí a mělo by to být rozhodnutí dvou lidí ne pouze jednoho. Je potřeba vědět, že se jedná o celoživotní odpovědnost za lidský život, který je na začátku zcela odkázán na nás. A ať se to možná nezdá dítě se na Vás bude obracet i v dospělosti, protože ve Vás jako v rodiči bude vidět maják, který tam je vždy když oni potřebují pomoci. 

miminko

Než se rozhodnete mít svého potomka a darovat mu veškerou lásku a péči je nutné si položit otázku, zda budete mít podporu nejbližšího okolí. Možná vám to přijde divné, ale nejbližší okolí vám může v mnoha případech mnoho pomoci hlavně na začátku. Z rukou na srdci je také třeba si přiznat a tím si i položit další otázku, zda máte i vy vytvořené dobré podmínky pro přivedení dítěte na tento svět. Co pro Vás znamená slovo svoboda? A dokážete se jí zbavit na úkor svého dítěte? A je Váš psychický a fyzický stav kvalitní? Ano i to je důležité si přiznat. Nežijete v toxickém vztahu?

vztah

Protože nejhorší je pořízení dítěte jako náplast na nějakou vztahovou bolístku nebo krizi. A jak to máte s kariérou? Ohrozí Vaši kariéru dítě? Dokážete to obětovat? Nebo potřebujete ještě pár let na to, abyste dostala tam kde chcete být? A jak už to tady bylo dneska jednou řečeno, co Váš vztah s protějškem? Je opravdu kvalitní a dokážete si s ním představit celý život, abyste vytvořili svému dítěti jen ty nejlepší podmínky? Pokud jste na vše odpověděli kladně, tak Vám blahopřejeme a o dítěti určitě uvažujte. Pokud tam je něco, čeho se nedokážete vzdát nebo si zatím představit, tak s tím raději počkejte.