Jadon Sancho do Manchesteru United byl asi nejotravnějším seriálem loňského léta. Dortmund tehdy nastavil pevnou cenu, za kterou je ochotný svého hráče pustit a neustoupil ani o pětník. Ed Woodward, který měl loni na starosti přestupová vyjednávání, se snažil vestfálský klub ostřelovat různými nabídkami, avšak s pochopením Michaela Zorca se nesetkal. Jadon Sancho měl poměrně povedenou sezonu i letos, a tak zájem Manchesteru United neochladnul. A podle mnoha zahraničních zdrojů to konečně klaplo. Oficiálně by Jadon Sancho měl být představen během dnešních hodin, nicméně kromě zdravotní prohlídky už je vše dohodnuté. Přestupová částka by měla dosáhnout 90 milionů eur (včetně bonusů).

Ohnivý fotbalový míč

Jadon Sancho bude podepisovat smlouvu do roku 2026, s klauzulí na prodloužení o rok. Co se výše platu týče, spekuluje se o částce okolo 250 tisíc liber týdně. Jadon Sancho tak konečně zalepí díru na pravém křídle, která nebyl úspěšně vyřešená už od odchodu Cristiana Ronalda. Greenwood, který zde pravidelně nastupoval během posledních dvou sezon by tak mohl dostat víc prostoru na hrotu útoku. Zajímavé také je, že 13 milionů z přestupové částky vyinkasuje Manchester City. Sancho je jeho odchovancem a při odchodu do Dortmundu byly kluby dohodnuté na procentech z budoucího prodeje.

míč fotbal

Ačkoliv se zatím píše spíš o Barceloně, velice dobrou práci na přestupovém trhu zatím odvádí i PSG. Nejdříve se francouzskému velkoklubu podařilo právě Kataláncům na poslední chvíli vyfouknout Giniho Wijnalduma. Na velice dobré cestě je také podpis Gianluigiho Donnarummy, který na začátku tohoto týdne prošel zdravotní prohlídkou. Nadějně začíná vypadat také příchod Achrafa Hakimiho. O toho se sice zajímá i Chelsea, ale není zatím ochotná splnit finanční požadavky milánského klubu. PSG o Hakimiho stojí a nabídlo 70 milionů euro, na což pravděpodobně Inter uslyší. Ani to by však nemělo být vše. Podle některých informací je právě PSG totiž největším favoritem na zisk Sergia Ramose, který odchází z Realu Madrid. PSG zatím nemá vyhráno. Stále je potřeba dořešit situaci okolo Kyliana Mbappého, který se do podpisu nové smlouvy (stávající mu končí za rok) nehrne.