Vždycky, když se člověk rozhoduje o tom, co si koupí, musí k tomu přijít trochu holistickým přístupem. Nejdůležitější je, aby vše pěkně ladilo a aby to do sebe zapadalo, nejen stylem, materiálem, ale také barvou. A to je možná na zařizování interiéru to nejhorší a nejtěžší.
zapínač na hlavě v kreslené podobě
Ne všichni totiž máme skvělý cit na barvy a na tvary a mnohdy to proto dopadá trochu – svízelně. Někdy je nutné si pozvat třeba kamaráda nebo kamarádku, který či která ten cit má a doporučí vám či vám pomůže. Vždycky je ale dobré řídit se několika pravidly.

  1. Minimalismus je cíl, je to cesta

Vždycky je fajn mít co možná nejminimalističtější domácnost. Proč? Největším důvodem je univerzalita. Když se vám později v letech změní chutě, můžete interiér jednoduše změnit, aniž byste museli nějak výrazně zasahovat. Minimalismus znamená naprosté minimum a pouze to nejnutnější s tím, co se vám líbí. Takže budete mít jednoduché pohovky, stůl, židle, kuchyňskou linku – prostě tak, aby tam bylo co možná nejméně rušivých prvků. To je základ. Pak, pokud si to nějak uzpůsobíte, to je na vás. Ale základ je takový, že je třeba činit co možná univerzálněji. Protože šetříte čas a peněženku svému budoucímu já.velký symbol „ON“ v modrém kruhu

  1. Barvy musí ladit

Omezte barvy v interiéru na tři, maximálně čtyři a musí to být nějaké, které se pěkně hodí. Například bílá, šedá či černá. Vždycky zvolte takové barvy, které vám budou ladit také s interiérem, nábytkem a také je třeba vzít v potaz další předměty ve vaší domácnosti, které budete muset uvést v soulad. Každopádně nikdy není nic tak hrozného, jako když neladí i další příslušenství, na které často lidé zapomínají. Proto je nesmírně důležité myslet také na tohle, když vybíráte ty správné vypínače a zásuvky LightPark

  1. Cítit se tam musíte dobře

Jako ve všem, i tady se musíte cítit dobře, jakmile vše dokončíte. Myslete tedy také na to, jak se tam budete cítit, případně jak se tam budou místní obyvatelé cítit.